Co je to kombi postýlka

Kombi postýlka je snad nejpromyšlenější kousek dětského nábytku vůbec. Je to dětský pokoj na 2m2. Základem kombi postýlky je velká postel 180 x 80 cm, pod kterou se nachází úložný prostor ve dvou zásuvkách. Na této posteli stojí postýlka 70 x120 cm a přebalovací komoda se zásuvkami.

 Kombinovaná postýlka Faktum roste spolu s dítětem. Když se zadíváte na obrázek, vidíte prostornou dětskou postel 180 x 80 cm na které je vlevo postavena dětská postýlka 120 x 70 cm a vedle ni vpravo přebalovací komoda se zásuvkami. Obě tyto části můžete podle potřeby prohodit, tj. komoda může být vlevo a postýlka vpravo. Tato postýlka je vybavena roštem nastavitelným do tří výšek 265, 422 a 612 mm nad podlahou. Po narození budete mít rošt postýlky v nejvyšší pozici a jak bude dítě zvládat složitější pohyby, budete jej snižovat. V době kdy se bude dítě samo bezpečně pohybovat a rošt bude nejníže, můžete vyjmout tři prostřední (označené) šprušle z bočnice, takže dítě bude mít možnost do a z postýlky vlézt samo. Přibližně mezi 5 a 7 rokem již může přejít do velké postele.

Proto sejmete postýlku z postele, stejně tak přebalovací komodu a na postel dáte matraci junior 80x180 cm dimenzovanou pro věk až do 16-20 let. Z postýlky 70 x 120 cm vytvoříte psací stůl. Uděláte to zjednodušeně řečeno tak, že ji otočíte o 90° plnou boční stranou nahoru, a ta tak tvoří psací desku. Bočnici tvořenou šprušlemi přemontujete do místa kde byl původně rošt  postýlky, tím ho prostorově zpevníte a stůl je hotov. Stojí na původních čelech postýlky. Přebalovací pult můžete pro dítě využít buďto jako noční stolek k velké posteli nebo jako kontejner vedle psacího stolu.

Kombinovaná postýlka roste i s rodinou. V případě, že rodiče čekají druhé dítě, mohou dokoupením dvou podstavců z kombi postýlky vytvořit, postýlku 70x120 cm a přebalovací pult pro druhé dítě a pro první dítě mají k dispozici velkou postel 180x80 cm. Jinou možností je dokoupení druhé spodní postele nebo rovnou postele 90 x 200cm, kterou Faktum u většiny nábytkových řad obsahujících kombinovanou postýlku také vyrábí.

A na závěr ještě video, kde uvidíte kombinovanou postýlku jak se s časem může měnit a dál plnohodnotně sloužit:

Děkujeme za hodnocení
Chcete se na něco zeptat?
2000 znaků zbývá